Skip to content

Návod k montáži stolů

Všechny naše stoly vyžadují montáž, která je však velmi snadná. Jídelní stůl Vám dorazí zabalený v celkem 3 krabicích. V největší krabici najdete desku stolu. V následujících dvou krabicích najdete podnoží.  

K sestavení stolu není třeba nic vrtat – již jsme to udělali za vás. 🙂 V desce stolu jsou již připravené závitové vložky, do kterých pouze stačí zašroubovat šrouby, které uchytí podnoží k desce. Šrouby jsou součástí balení. Abyste mohli šrouby dotáhnout, budete potřebovat imbusový klíč o velikosti 4 mm, který je také součástí balení.  

Standardní vzdálenost podnoží od okraje desky je závitovými vložkami stanovena na 15 cm. Pokud Vám tato vzdálenost vyhovuje, montáž je velmi rychlá, a během 10 minut máte hotovo.  

Pokud by Vám však vzdálenost nevyhovovala a chtěli jste podnoží posunout blíže ke středu stolu, nebo naopak až ke kraji, tak i na tyto případy jsme mysleli.  

Součástí balení jsou také vruty, kterými můžete uchytit podnoží prakticky kdekoliv. Tento postup je již lehce náročnější a vyžaduje vrtání do desky stolu.  

Podrobný návod v jednotlivých krocích naleznete níže.  

STaNDaRDNÍ MONTáŽ, bez vrtání

1. Vytáhněte desku stolu z krabice 

Prvním krokem je vytažení desky stolu z krabice. Deska je v krabici uložena pohledovou stranou nahoru. Je třeba tedy desku otočit, aby byla spodní stranou směrem nahoru. Nepokládejte stolovou desku přímo na zem. Doporučujeme si na zem nachystat nějakou deku/ručník/koberec, či něco měkkého na co stolovou desku položité. Pokud byste ji položili přímo na zem, hrozí, že by se deska mohla poškrábat.  

2. Upevněte podnoží k desce

Podnoží je identické. Je tedy jedno na kterou stranu kterou nohu umístíte. Jakmile položíte podnoží na místo tak, aby jste viděli skrze díry v podnoží závitové vložky ve stole, připevněte podnoží šrouby k desce stolu. Šrouby najdete v jedné z krabic, ve kterých bylo podnoží. Součástí balení je také imbusový klíč, který budete potřebovat k dotažení šroubů.

3. Postavte ho na nohy

Jakmile je podnoží pevně upevněné k desce stolu. Stačí už jen stůl otočit a postavit ho na nohy. Stůl je poměrně těžký. Doporučujeme tedy, aby stůl otáčeli alespoň 2 lidé. 

Nestandardní MONTáŽ, s vrtáním

1. Vytáhněte desku stolu z krabice

Prvním krokem je vytažení desky stolu z krabice. Deska je v krabici uložena pohledovou stranou nahoru. Je třeba tedy desku otočit, aby byla spodní stranou směrem nahoru. Nepokládejte stolovou desku přímo na zem. Doporučujeme si na zem nachystat nějakou deku/ručník/koberec, či něco měkkého na co stolovou desku položité. Pokud byste ji položili přímo na zem, hrozí, že by se deska mohla poškrábat.

2. Zakreslete si umístění podnoží

Změřte si, kolik cm od kraje stolů chcete podnoží umístit.

3. Přiložte podnoží 

Jakmile máte umsístění zakreslené, položte na toto místo podnoží. Ujistěte se, že je podnoží kolmo, aby se ve finále nesbíhalo, či nerozbíhalo. Pečlivě si obkreslete díry z podnoží na desku stolu.

4. Vyvrtejte díry

Nyní je třeba vzít do ruky vrtačku s 3-4 mm vrtákem, a vyvrtat do stolu díry 3 cm hluboké díry k upevnění podnoží. Dejte si pozor, abyste desku stolu neprovrtali skrz ! Doporučujeme si 2,5 cm od spodu vrtáku nalepit pásku, která Vám ukáže, zda jste vyvrtali dostatečně hluboké díry. 


5. Připevněte podnoží

Po tom, co jste vyvrtali díry přichází na řadu připevnění podnoží. Umístěte jej tak, abyste skrze díry v podnoží viděli díry v desce. Poté stačí vzít vruty, které naleznete v balení, a připevnit s nimi podnoží ke stolu. Stejný postup opakujte i u druhé nohy.  

6. Postavte ho na nohy

Jakmile je podnoží pevně upevněné k desce stolu. Stačí už jen stůl otočit a postavit ho na nohy. Stůl je poměrně těžký. Doporučujeme tedy, aby stůl otáčeli alespoň 2 lidé. 


Nejčastější otázky

– Budu potřebovat k montáži nějaké nářadí?

V případě standardní montáže nebudete potřebovat žádné vlastní nářadí (klíč k utažení šroubů je součástí balení). V případě nestandardní montáže budete potřebovat vrtačku s 3 – 4 mm vrtákem.

Je stůl nějak vyztužený proti prohnutí?

Ano, stůl je vyztužený pomocí třech ocelových U profilů z válcované oceli, které jsou zafrézované do desky. Všechny naše produkty se snažíme dělat maximálně kvalitně, a jinak tomu nebylo ani při volbě výztuhy stolu.

– Jsou praskliny a suky vyplněné?

Ano, veškeré praskliny i suky jsou vyplněné dvousložkovým černým tmelem. A to i včetně spodní strany stolu.

– Jaký rozměr stolu vybrat?

Při výběru správného rozměru vám pomůže tabulka a obrázek níže. Je třeba si určit, kolik lidí bude u stolu pravidelně sedět, a zda je možné využít i místa v čele stolu.

– Jak probíhá platba?

Platba probíhá předem prostřednictvím bankovního převodu.

– Jaká je doba dodání?

Doba dodání se odvíjí od jednotlivých produktů – některé jsou na výrobu více náročné, některé méně. Podrobnější dobu dodání najdete vždy u jednotlivých produktů. Běžně se však doba dodání pohybuje v rozmezí 4 – 10 týdnů v závislosti na náročnosti výroby a aktuální vytíženosti.

– Jaký dopravce mi stůl doručí?

Pro přepravu našich stolů využíváme dopravce Toptrans. Máte na výběr buď doručení ve standardní hodiny, a nebo v hodiny pozdější (16:00 – 20:00). Pozdější doručení je za příplatek 360 Kč. Případně je možné si stůl vyzvednout přímo u nás (Vranovice-Kelčice, 798 08)

– Mohu objednat, ale doručení naplánovat až třeba za 3 měsíce?

Ano, není to žádný problém. Stačí do poznámky k objednávce uvést termín který Vám bude vyhovovat.

– Je epoxidová pryskyřice zdravotně nezávadná?

Ano. Námi použivaná pryskyřice disponuje certifikací pro styk s potravinami a patří mezi nejkvalitnější pryskyřice na trhu.

– Je povrchová úprava olejem dostatečná?

Ano, olej nám umožňuje ochránit stůl před vnějšími vlivy, ale zároveň zachovat přirozený pocit při dotyku dřeva. Používáme jeden z nejkvalitnějších a nejdražších olejů na trhu (Rubio Monocoat). Je zcela přírodní a má atestaci jak pro styk s potravinami, tak i na dětské hračky, kde jsou normy nejpřísnější.

– Je možné zvolit jiný odstín dřeva mimo vaši nabídku?

Aktuálně nabízíme 2 odstíny dřeva – White ( bílý olej ) – zachová surový vzhled dřeva, a Pure (naturální olej) – teplý odstín dřeva. Jiný odstín zatím není možné zvolit.

– Objednal jsem špatnou velikost stolu. Mohu objednávku změnit?

Ano, doporučujeme si v emailu, který vám příjde po objednání, zkontrolovat, že objednaný rozměr sedí s rozměrem, který jste si chtěl/a objednat. V případě nesrovnalostí nás kontaktujte a společně to vyřešíme. 🙂

– Máte další otázky?

K zodpovězení jakéhokoliv dotazu jsme vám k dispozici na info@dompos.cz nebo tel. čísle: 730 670 967.