Skip to content

Jak se vyrábí postele DOMPOS?

nábytek epoxid

Originální, jedinečné, kvalitní… Není náhodou, že tohle o postelích dompos říkají naši zákazníci. Naše postele si tyto přívlastky získaly především díky tomu, že každé posteli při její výrobě věnujeme velké množství času, a dáváme si záležet na každém detailu. Moc dobře totiž víme, že právě detaily jsou tím, co tvoří celek.

Každá postel u nás v dílně stráví téměř 100 hodin a je výsledkem poctivé ruční práce, na které si zakládáme. 

Pojďme se teď společně podívat, jak se postele DOMPOS vyrábí, a co vše musíme udělat, než Vám ji zdarma dovezeme domů. 

1. Výběr vhodného dřeva

Kvalitní dřevo je alfou omegou celé postele. Vyrobit kvalitní postel bez kvalitního dřeva není možné. Proto precizně vybíráme každý kus dřeva, který k výrobě postele použijeme. Maximální důraz klademe také na kresbu dřeva, která přímo ovlivní finální vzhled postele. 

2. Opalování povrchu dřeva

Jakmile máme dřevo opracované a nařezané do požadovaných rozměrů, tak jeho povrch opalujeme plamenem. Společně s kartáčováním tak dosáhneme jedinečného vzhledu a díky opálení docílíme i dalších benefitů – např. odolnější a pevnější povrch. Více informací o tom, proč povrch dřeva opalujeme se dozvíte ZDE

3. Vytvoření formy pro vylití epoxidovou pryskyřicí

Jedna z největších odlišností u našich postelí je právě použití epoxidové pryskyřice. V tomto kroku je třeba vytvořit formu do které dřevo vložíme, namíchat epoxidovou pryskyřici do požadované barvy a následně formu vylít. 

Šedá epoxidová pryskyřice s pigmentem

4. Broušení epoxidové pryskyřice

Po tom, co pryskyřice vytvrdne, tak ji společně se dřevem vyjmeme z formy. Abychom srovnali všechny nedokonalosti a perfektně zarovnali povrch dřeva s povrchem pryskyřice, tak je třeba její povrch obrousit. 

5. Kartáčování dřeva

Tento krok máme velmi rádi. V průběhu kartáčování se totiž kresba, kterou jsme na začátku pečlivě vybrali, ukáže v plné parádě. Dřevo kartáčováním získá také „3D“ strukturu, která vypadá v kombinaci s epoxidovou pryskyřicí naprosto dokonale! 

6. Leštění epoxidové pryskyřice

Jsme zastánci názoru, že vyleštěná epoxidová pryskyřice dodá posteli na její eleganci. Proto epoxidovou pryskyřici brousíme až do jemnosti 2000 a poté ji ještě leštíme, abychom dosáhli maximálního lesku. 

7. Ošetření dřeva

Aby bylo dřevo chráněno a vydrželo co nejdéle, tak je třeba jej ošetřit. My si zakládáme na kvalitě, a proto k tomuto účelu používáme barvy, které mají veškeré certifikace a atesty jak pro styk s potravinami, tak i na dětské hračky, kde jsou normy nejpřísnější. 

8. Dovoz a montáž u vás doma

Posledním krokem je dovoz a montáž u vás doma. Vlastní dopravu využíváme z toho důvodu, že vás chceme vyvarovat všem starostem, které jsou se stěhováním nábytku a montáží spojeny. Všechny tyto věci zařídíme my. Vy s tím nebudete mít žádné starosti. 

Základem kvalitního spánku je kvalitní postel. My jsme přesvědčeni o tom, že pokud si vyberete postel od nás, tak budete maximálně spokojeni. Stejně jako naši stávající zákazníci – Reference

Kompletní nabídku postelí najdete ZDE.

Pokud se chcete na cokoliv zeptat a nebo potřebujete s něčím poradit, neváhejte nás kontaktovat.

info@dompos.cz
+ 420 730 670 967