Co je to epoxidová pryskyřice?

Epoxidová pryskyřice (označována také jako epoxid) je čirý materiál syntetického původu. Je zdravotně nezávadná a v posledních letech dosahuje velké obliby především díky svému vzhledu a vlastnostem. Používá se například k výrobě šperků, zalévání dekorativních předmětů, ale především jako designový doplněk ve spojitosti se dřevem ( stoly, servírovací prkénka, postele.. ).

konferenční stůl s epoxidovou pryskyřicí z amerického ořechu
Deska konferenčního stolu z amerického ořechu v kombinaci s epoxidovou pryskyřicí.

Barvení epoxidové pryskyřice

Epoxidová pryskyřice je ve své původní podobě čirá. Abychom dosáhli požadovaného vzhledu, tak se barví za pomocí pigmentů a nebo metalických prášků, které jinak čirou pryskyřici dokáží skutečně oživit různými obrazci a vzory.

metalické prášky k barvení epoxidové pryskyřice
Metalické prášky k barvení epoxidové pryskyřice

Pokud vás ale vzhled metalických prášků neláká, tak je možné do čiré pryskyřice zalít všelijaké předměty – přívěšky, kameny, fotografie, korálky, řetízky.. zkrátka vše, co bude velikostně přípustné. Po vylití, je třeba nechat pryskyřici 24 – 72 hodin vytvrdit, a následně opracovat její povrch do požadovaného vzhledu – buď matný a nebo lesklý povrch. 

Níže můžete vidět barovou desku, kterou jsme vyráběli na zakázku klientovi.
Jako podklad jsme použili epoxidovou pryskyřici obarvenou pigmentem na červeno, a poté jsme zalili náboje do křišťálově čiré pryskyřice. Celá tato deska je zároveň podsvícena LED pásky. Výsledek posuďte sami. 🙂 

Masivní postele DOMPOS s epoxidovou pryskyřicí

U našich postelí používáme k obarvení epoxidové pryskyřice jak barevné pigmenty (postel BENINGTON), tak i metalické prášky (postel LORRA).

masivní manželská postel s epoxidovou pryskyřicí
Masivní postel BENINGTON
masivní manželská postel s pryskyřicí z masivu
Masivní postel LORRA

Naši kompletní nabídku postelí naleznete zde.

Nově jsem také naši nabídku rozšířili o jídelní stoly.

Dubový jídelní stůl William s epoxidovou pryskyřicí

Kompletní nabídku stolů najdete zde.

V případě jakýchkoliv otázek nás neváhejte kontaktovat na: info@dompos.cz