Arteos

Maximální bytelnost za dostupnou cenu

39 700 Kč

25 800 Kč

Když společně s mým bratrem navrhujeme naše modely postelí, tak vždy klademe maximální důraz na co nejvyšší bytelnost a kvalitu zpracování. Chceme si za naší prací stát a máme opravdu vysoké nároky. 

Jinak tomu nebylo ani v případě této postele, kde se nám podařilo najít cestu, jak vytvořit postel, která bude splňovat nejen naše vysoké nároky na bytelnost, ale zároveň bude cenově dostupná. A musím s radostí říct, že se nám to povedlo! Výsledkem naši práce je postel Arteos, která dokázala zkombinovat něco, co se na první pohled zdálo téměř nezkombinovatelné.

A jak se nám to povedlo?

Hlavním konstrukčním prvkem je bytelná ocelová konstrukce, která má zesílenou stěnu (3 mm). Tato konstrukce dodává posteli naprosto famózní pevnost a stará se o to, že tuhle postel rozhodně nerozvržete..
Propojení kovové konstrukce s „dřevěnou“ části (DTDL) je zajištěno pomocí vysoce pevnostních šroubů přes 5 mm silné pásoviny do závitových vložek, díky kterým je životnost spojů (rozebírání a skládání) prakticky neomezená. Postel můžete rozebrat a složit klidně 10x a nebude to mít žádný negativní vliv na její pevnost. 

Hranoly (upevněné na bočnicích) pro rošt jsou vyrobeny z masivu, přichyceny pomocí vrutů s talířovou hlavou ve dvou řadách pro maximální přítlak. Silný středový trám je vyroben také z masivu a díky jeho bytelnosti nenajdete ve středu postele žádnou podpěrnou nožku. Není zkrátka potřeba.

Troufáme si říct, že bytelnější postel v podobné cenové relaci budete jen těžko hledat.

Pokud vás zajímá více detailů ohledně zpracování postele, určitě se podívejte na kompletní informace, která najdete na této stránce níže.

 

Rozměr postele

160×200 cm
180×200 cm
180×210 cm
200×200 cm
200×210 cm

Materiál:

Kovová konstrukce (se zesílenou stěnou)
DTDL (lamino) o síle 36 mm (zdvojené). ABS hrana 2 mm. Dekor Egger – dub corbridge přírodní (možnost i jiného dekoru dle Vašeho požadavku).

Výška čela:

110 cm

Tloušťka čela a bočnic:

36 mm

Výška lehu:

55 cm (záleži na výšce matrace a zapuštění. Tento rozměr je uveden při výšce matrace 17 cm a zapuštění 8 cm.)

Zapuštění matrace:

Standardně je matrace zapuštěna 8 cm. Pokud si ale přejete matraci zapustit více, stačí to napsat do poznámky k objednávce. Matrace může být zapuštěna až 14 cm. 

Váha postele:

125 kg


Ocel

Povrchová úprava kovu – černý komaxit (jemná struktura)

Rošt

Postel je dodávaná včetně pevného roštu (viz. fotografie postele)


Doba dodání

8 – 10 týdnů

Dovoz

– TopTrans
– Dovoz, výnos a montáž DOMPOS

 

cena

25 800 Kč

Chcete postel vyrobit z jiného dekoru? Není to pro nás vůbec problém. Dejte nám vědět na info@dompos.cz a domluvíme se.​

Chcete postel vyrobit z jiného dekoru? Není to pro nás vůbec problém. Dejte nám vědět na info@dompos.cz a domluvíme se.

z čeho je postel vyrobená?

Abychom dokázali postel nabídnout za co nejdostupnější cenu, tak jsme museli přejít materiálem výplní z námi běžně používaného masivu na „lamino“. Je to vůbec první model nábytku v naši nabídce z tohoto materiálu. Původně jsme jako „masiváři“ byli k tomuto materiálu lehce skeptičtí, nicméně po dlouhém testování jsme došli k závěru, že není lamino, jako lamino. Kvalita je pro nás opravdu důležitá a z toho důvodu jsme zvolili jedno z nejdražších, které je na trhu dostupné. Toto lamino jsme zdvojili, abychom dostali finální sílu materiálu 36 mm a co nejvíce se tak přiblížili síle masivu, kterou u našich postelí používáme. Hrany jsou opět olepené tím nejlepším – 2 mm ABS hranou. 

Díky kombinaci s kvalitně vyrobenou ocelovou konstrukcí (kde této finální verzi přecházelo několik testovacích verzí, které se ladily do této finální podoby) se nám podařilo vytvořit postel, kterou rozhodně jen tak nerozvržete. Buďte si jistí tím, že to není žádný drobek – samotná postel váží 125 kg! A naprosto upřímně a s čistým svědomím mohu říct, že bytelnosti konkuruje postelím z masivu a mnohé z běžně dostupných na trhu i předčí.  

Pro ty z vás, kteří preferujete masiv, tak máme v nabídce konstrukčně totožné postele, které jsou vyrobeny z masivu – postel HELIOS a STERLING.

Bytelnost zaručena!

Silná ocelová konstrukce se zesílenou stěnou (3 mm), pevnostní šrouby, závitové vložky, masivní trám ve středu postele (bez nutnosti podpěrné nožky) a zdvojené DTDL dělají z postele opravdový kus nábytku, který kvalitou odpovídá těm nejvyšším nárokům. Zatížení 250 – 300 kg nebude z dlouhodobého hlediska žádný problém.

Možnosti individualizace

DTDL materiál má tu výhodu, že vypadá oproti masivu vždy stejně. Díky tomu je výrazně snažší ladit odstín k nábytku, který již máte doma. Pokud vám tento dekor nevyhovuje (Egger – dub corbridge přírodní) a chcete postel vyrobit z nějakého jiného dekoru, tak to není vůbec problém. Stačí nám jen dát vědět na info@dompos.cz, kde si upřesníme detaily. 

Nejčastější otázky

Součástí postele je také pevný rošt. Je složen ze 14 lamel o síle 2,7 cm. Ve středu postele je masivní trám o rozměrech 6 x 10 x 200 cm (Š x V x D). Při takto masivním trámu nejsou třeba žádné podpůrné nožky ve středu postele. Maximální bytelnost je naší prioritou.

Není. Pevný rošt je pevně připevněn k rámu postele.

Maximální nosnost nemáme přesně změřenou. V každém případě vzhledem k bytelné konstrukci postele a pevného roštu je nosnost skutečně vysoká. Z dlouhodobého hlediska pravidelné zatížení 250 kg nebude problém.

Ano, postel je podlepena látkovým filcem. Nepoškrábe tedy podlahu a v případě potřeby posunutí postele je to snadné i přes celkovou váhu postele. 

Po rozkliknutí tlačítka “koupit“ si ve formuláři zvolíte rozměr postele, který požadujete.

Ano, tím že jsme přímo výrobci, tak lze rozměry upravit.
Pokud máte nějaký speciální požadavek, dejte nám vědět na info@dompos.cz a určitě se domluvíme. 🙂 

Pro rozměr postele 180 x 200 cm zvolte matraci o velikosti 180 x 200 cm, případně dělenou (2 kusy 90 x 200 cm).
Pro rozměr postele 200 x 200 cm zvolte matraci o velikosti 200 x 200 cm, případně opět dělenou (2 kusy 100 x 200 cm). 

Pro variantu 160 x 200 cm jsou vnější rozměry postele:
Šířka postele: 169 cm
Délka postele: 209 cm 
Výška čela: 110 cm

Pro variantu 180 x 200 cm jsou vnější rozměry postele:
Šířka postele: 189 cm
Délka postele: 209 cm 
Výška čela: 110 cm

Pro variantu 200 x 200 cm jsou vnější rozměry postele:
Šířka postele: 209 cm
Délka postele: 209 cm 
Výška čela: 110 cm

Pro variantu 200 x 210 cm jsou vnější rozměry postele:
Šířka postele: 209 cm
Délka postele: 219 cm 
Výška čela: 110 cm

Ano, není to vůbec žádný problém. Můžete si tak zajistit místo ve výrobním plánu, aby vám to vycházelo např. současně s dokončením rekonstrukce/stavby… 

Na výběr máte ze dvou variant:

1) Platba celé částky prostřednictvím bankovního převodu.
Vzhledem k termínům dodání (8 a víc týdnů) probíhá platba až v momentě, kdy postel dokončujeme a již se společně domlouváme na konkrétním termínu dodání (cca týden před plánovaným doručením).

2) Platba v hotovosti po montáži postele.
Zde neplatíte nic předem a platba probíhá v hotovosti až po montáži postele u vás doma. 

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás určitě neváhejte obrátit na info@dompos.cz

Na výběr máte ze dvou možností:

1. Doprava prostředníctvím přepravní společnosti TOPTRANS. 

2. Doprava DOMPOS. Postel dovezeme, nastěhujeme a smontujeme. Nebudete s tím mít žádné starosti. 🙂 Příplatek oproti první variantě je 900 ,- Kč.  

Reference

To jsme my

Dominik a Filip. Dva bráchové, kteří spojili síly a začali vyrábět kvalitní nábytek z masivu v kombinaci s epoxidovou pryskyřicí.